Siirt Müftülüğü tarafından Din görevlilerine yönelik talim, tecvit, tashih-i huruf ve meharic-i hurufla ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun bir şekilde okumalarını sağlamak amacıyla “Talim ve Tashih-i Huruf Hizmet İçi birinci dönem Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayan 11 din görevlisi için “Belge Takdim Töreni” düzenlendi.

Tashih-i Huruf Kursu’nu tamamlayan din görevlilerine belgeleri verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde Siirt İl Müftülüğünce düzenlenen “Talim ve Tashih-i Huruf Hizmet İçi Eğitim Programı” nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Siirt il Müftülüğünde düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Şakir Pinal, mihrap görevini icra eden din görevlilerinin; Kur’an-ı Kerim’i anlamaları, usulüne uygun okuyabilmeleri ve dini alanında kendilerini geliştirebilmeleri amacıyla açılan kursların önemine dikkat çekti.

Kursiyerlere belgelerini takdim eden Müftü Pinal, “Kursu başarıyla tamamlayan din görevlilerimize ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Programa il Müftü yardımcıları Muhammed Özdemir, İbrahim Ensari ve Yahya Ertürk katıldı.

Editör: Admin 02