09:20 KÜLTÜR-SANAT

Siirt’te bu yıl 3’sü düzenlenen ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Yöresel Yemek ve Tatlılar Yarışması’nda dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

09:15 GÜNDEM

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu şehit olan Siirtli köy korucusu Yahya Yıldız, doğum yeri olan Eruh’ta son yolculuğuna uğurlanacak.

18 saat önce GÜNDEM

Siirt'te öğrenciler, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla temizlik personeliyle birlikte fakülte bahçesinde kapsamlı bir temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

19 saat önce GÜNDEM

Siirt’te tırın şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

20 saat önce GÜNDEM

Siirt Üniversitesi'nde (SİÜ) akademisyenler ve öğrenciler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz bir yürüyüş düzenledi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öncülüğünde, Genç Kızılay ve Yeniler Öğrenci topluluklarının katkılarıyla organize edilen etkinlikte, katılımcılar "Kana bulanan beyaz önlükler için sessiz yürüyüş" temasıyla bir araya geldi.

1 gün önce GÜNDEM

Siirt’in Şirvan ilçesinde minibüsün şarampole devrilmesi sonucu 1’i ağır, 3 kişi yaralandı.

1 gün önce GÜNDEM

34 ilde futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi hakkında kanuna muhalefet, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, nitelikli dolandırıcılık ve çevrim içi çocuk müstehcenliği suçlarına yönelik düzenlenen "Sibergöz-40" operasyonlarında 181 şüpheli yakalandı.

1 gün önce EĞİTİM

Siirt İl Müftülüğü ’ne bağlı Saraçoğlu Kur’an kursunda yöneticilik ve öğreticilik yapan Yüsra Dildirim, Esmanur Ulu, Zehra Gündüz ve Elif Süren, İl Müftüsü Şakir Pinal’ı makamında ziyaret ederek filografi sanatı ile yapılan bir duvar saatini hediye ettiler.

1 gün önce EKONOMİ

Siirt’te trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı nisan ayı sonu itibarıyla 25 Bin 708 O Batman’da trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 57 bin 527,Mardin’de trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 95 bin 549 Şırnak’ta trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı Nisan ayı sonu itibarıyla 34 bin 364 oldu.

1 gün önce KÜLTÜR-SANAT

Siirt Valiliği himayesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Tarım ve Ağaç Müzesi’nde düzenlenen yarışmaya ev hanımları yoğun ilgi gösterdi.