Siirt İl Müftülüğüne bağlı Yeni mahalle 4-6 Yaş Kur’an Kursunda Kur’an-ı Kerime geçen minik öğrencilerimiz için Kur’an-ı Kerime geçiş töreni düzenlendi.

Siirt İl Müftülüğü bünyesinde 4-6 yaş grubu Kur'an Kursunda Kur’an eğitimi alan öğrenciler kısa bir sürede Kur’an-ı Kerim’e geçmeye başladılar.

Kuran-ı Kerim öğretiminde 4-6 yaş grubu çocukların eğitimini önemsediklerini belirten Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, çocukların kısa sürede Kur’an’a geçme mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, düzenlenen programda 4-6 yaş grubu çocuklar, Kur’an-ı Kerim okuduğunu söyledi.

4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileriyle tek tek ilgilenerek onlarla bir süre sohbet eden İl Müftüsü Pinal, “Yeni Mahalle 4-6 yaş grubu Kur’an kursunda, Kuran-ı Kerim okumaya geçen öğrencilerimiz için düzenlenen programa katıldık. Eğitim gören yavrularımızın bir kısmı, Kur’an okumaya geçmiş bir kısmı da Kur’an’a geçme aşamasına geldi. 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımızda minik yavrularımıza Allah’ın kelamını, Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in sünnetinin ve ahlakının yanı sıra kısa sureleri, duaları, Kur’an harflerini öğretiyoruz. Kur’an kurslarımızda eğitim-öğretim hizmetlerini en üst seviyede yürütüyoruz” dedi.

Program sonunda öğrencilere Cim dergisi hediye edildi.

Editör: Admin 02