Siirt’te 15 Mayıs 2024 tarihinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ’Ailemiz İstikbalimiz’ temalı kortej yürüyüşü gerçekleşti.

Aile haftası olan 15-21 Mayıs etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş, aile ve değerlerine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirildi. Siirt Merkez Kampüsü önünde başlayan kortej, renkli görüntülere sahne oldu. İl Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşlarının personelleri ve ailelerin katılımıyla gerçekleşen yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona erdi. Yürüyüş boyunca katılımcılar, ellerinde pankartlar ile aile birlikteliğinin önemine vurgu yaptı.

Yürüyüşün sonunda 15 Temmuz Demokrasi Meydanında basın açıklaması yapan Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sabri Sidar, aile temeline vurgu yaptı. Sidar; "Buradaki amacımız ailenin önemini vurgulamaktır. Biliyorsunuz toplumumuzun en önemli biri aslında ailelerimizdir. Bu noktada Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak da bizler de ailemizin yapısını güçlendirmek adına çok yönlü sosyal hizmet anlayışıyla çalışmaları yürütüyoruz. İlimiz özelinde de ailemizin yapısını güçlendirmek adına, çok yönlü bir hizmet anlayışıyla teknolojik bağımlığından tutun, aile içi etkili iletişim, etkili ebeveynlik tutumları buna benzer bir takım hizmetleri ailelerimize sunuyoruz. Bu yönde arkadaşlarımıza yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim gayemiz amacımız ailemizin yapısını daha da güçlendirmek daha sağlıklı bireylerin ortaya çıkmasını sağlamaktır’’ dedi.

Etkinlik 15 Temmuz Meydanında katılımcılar ile çekilen fotoğraf ile sona erdi.