Köyde yağan aşırı yağışlardan ötürü cadde ve kaldırımlara zarar meydana gelirken, yağan dolu yağışı ise fıstık ağaçlara büyük zarar verdiği iddia edildi.

Saklı cennet olarak bilinen Kavaközü köyünde aşırı yağışların yağmasının arından dolunun yağdığını ve yağışlardan ötürü bağlarda bulunan bir çok fıstık ağaçlarının zarar gördüğünü belirten Köy Muhtarı Sadık Adıgüzel fıstık bahçelerinde zararın büyük olduğunu belirtti.

Köyde yaşanan sel ile ilgili haber sitemize açıklamada buluna muhtar Sadık Adıgüzel, “Yaklaşık 3 günden buyana yağan aşırı yağışlardan ötürü köy içerisinde sele neden oldu. Selden ötürü kaldırım ve yollar büyük zarar görür iken en büyük zararı bağ ve bahçelerde bulunan fıstık ağaçları gördü” dedi.

Fıstık bahçelerinde zarar ve ziyan tespiti yapılmasını isteyen Muhtar Adıgüzel, “Fıstık bahçelerimizde verim veren ağaçların çoğunu yağan dolu ne yazık ki yok etti. Bağ sahiplerinin bu yıl verimi hemen hemen gittiğini açıklaya biliriz. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz. Köyümüzde bulunan fıstık bahçelerinde inceleme yaparak zarar ve ziyanların tespitini yapmalarını köy halkı olarak talep ediyoruz” dedi.