Siirtli hemşehrimiz Prof. Dr. Vefik Arıca'nın büyük emek verdiği Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi, Arıca'nın ayrılmasının ardından adeta yerinde sayıyor.

Siirt'te 7'den 70'e herkesin el birliğiyle harekete geçmesi sonucu kurulan Siirt Tıp Faültesi, uzun yıllar geçmesine rağmen bir türlü morfoloji binasına kavuşamadı.

Kurucu Dekan Prof. Dr. Vefik Arıca'nın büyük emek verdiği ve eski yönetimin engellemelerine rağmen büyük bir gelişme kaydeden Siirt Tıp Fakültesi, Arıca'nın Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığına atanmasının ardından maalesef her geçen gün umutları tüketiyor.

Morfoloji binasının yapımı, 5 defa ihaleye çıkmasına rağmen bir türlü yapılamaması ve fakültenin adeta yerinde sayması vatandaşları üzüyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve birçok üniversitenin tıp fakültesi kısa sürede morfoloji binasına kavuşurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği dekanlığının vekaleten yürütüldüğü Siirt Tıp Fakültesi'nin bugüne kadar kendi morfoloji binasına kavuşamaması oldukça tepki topluyor.

Siirt'te bütün yetkililerin büyük destek verdiği üniversite, bu desteklere rağmen hak ettiği yere bir türlü gelemiyor.