Siirt Final Eğitim Kurumları Kurucusu eğitimci ve avukat Adnan Toprak öncülüğünde gerçekleşen bir buluşma, Siirt'in farklı okullarında eğitim gören ve Final Dershanesinde eğitim alan eski arkadaşları bir araya getirdi.

Siirt Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi gibi okullarda okuyan arkadaşlar, 20 yıl aradan sonra Özel Final Fen ve Anadolu Lisesi'nde kahvaltıda bir araya gelerek geçmişi yad ettiler ve anılarını paylaştılar.

Programda, Siirt'te binlerce öğrencinin hayatına dokunan ve Final Eğitim Kurumlarını 21 yıl önce kuran Prof. Dr. Cahit Epçaçan da hayırla yad edildi, bu anlamlı buluşmada duygusal anlar yaşandı.

Bu bir araya gelme etkinliği, geçmişte aynı okulda, pansiyonda veya dershanede eğitim alan arkadaşların birbirleriyle tekrar buluşması ve aralarındaki bağları yeniden kurması açısından oldukça anlamlı oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Adnan Toprak, ardından herkesin bulundukları illeri ve görevlerini anlatmasını istedi. Bu sayede, arkadaşlar arasındaki bağların güçlendiği ve geçmişin hatıralarının tazelendiği bir atmosfer oluştu.

Programa katılanlarla samimiyet, muhabbet ve dostluklarının devam ettiğini anlatan Toprak, "Final Eğitim Kurumları Siirt'te 2002 yılında öğretim hayatına başladı. Bugün gelinen nokta itibarıyla anaokulu 3 yaş grubundan alıp, ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesi ile ve yine bizim özel öğretim kursu olan Final Dershaneleri de ayrıca hizmet vermeye devam ediyor. Bugün bizim için önemli bir gün. Çoğumuz Siirt'teyiz ama her biriniz aramıza Mardin'den, Batman'dan, Şırnak'tan katılan çok kıymetli arkadaşlarımız var. Onların bugün aramızda olması bizim için çok kıymetli. Her birimiz bir araya gelmek, anılarımızı konuşmak istiyoruz ama hayatın hengamesinde bazen kendimize zaman ayıramıyoruz. Biz de düşündük ve dedik ki yolu Final'le kesişen, bir noktada Final'in hayatına dokunduğu arkadaşlarımızı bir kahvaltı programında bir araya getirelim. Bu programımızın asıl amacı budur. Bunu birkaç arkadaşımızla istişare ettik, bir araya gelebilmek adına bir bahane oluşturalım dedik." dedi.

"Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki yolumuz Final'le kesişti, iyi ki birbirimizi tanımışız ve bu güzel dostluklarımızı inşa etmişiz. Bu güzel dostluğumuz ebedi olsun. Artık eğitim hayatımız bir noktada sona erdi. Burada eskiden öğrenci olup şu an veli olan arkadaşlarımız da var." ifadelerini kullanan Toprak, "İnşallah Final Eğitim Kurumları bizim hayatımıza dokunduğu gibi çocuklarımızın da hayatına dokunacak ve onların iyi noktalara gelmesi için bir vesile olacak. Hoş geldiniz, şeref verdiniz." açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Cahit Epçaçan'ın görüntülü telefon görüşmesiyle katıldığı ve katılımcılarla görüştüğü programda, geçmişteki anılar anlatıldı, duygular dile getirildi.

Editör: Admin Admin