Vali-Öğrenci buluşmasında tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Vali Kızılkaya, Siirt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerine 'Kamu Yönetiminde Güncel Gelişmeler' başlığı altında 'Dijital Devlet veya Akıllı Devlet Uygulamaları ve Önemi’ konulu ders verdi. Ayrıca geleceğin Kaymakam adaylarına mülki idare amirliği mesleğine ilişkin tecrübe paylaşımında bulundu.

Vali Kızılkaya, “Bütün hizmet alanlarında insanı önceleyerek ‘Önce insan’ anlayışıyla hareket eden, ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışına hakim ve insanı ‘Yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir medeniyetin temsilcileri, yönetim anlayışı ve köklü bir geleneğin mensupları olarak bizler, vatandaşlarımıza her konuda hizmet etme anlayışını benimseyerek, yaşamlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.”dedi.

Programda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Vali Kızılkaya, etkinliğin anısına öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Üniversitedeki bu etkinlik, öğrencilere kamu yönetimi alanında değerli bir deneyim sunarken, Vali Kızılkaya'nın tecrübeleriyle gençleri motive ettiği bir buluşma olarak gerçekleşti.

Editör: Admin 02