Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt 3. Komando Tugayı’nın şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği iftar programına katıldı.

İl Protokolü’nün de yer aldığı programda Vali Kızılkaya, şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelerek, birlik ve dayanışma mesajları verdi.

Vali Kızılkaya, konuşmasında şunları belirtti: “Bugün şanlı bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşıyorsak, bu vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimiz ve bu uğurda mücadele eden gazilerimiz sayesindedir. Tüm şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet borçluyuz. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Vali Kızılkaya ayrıca, “İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, terörle mücadelede büyük başarılar elde eden kahraman Mehmetçiklere başarılar diledi. Dualarımız sizinle” ifadelerini kullandı.

İftar programına, Garnizon Komutanı ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Gaffar Gören, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, kurum müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve kahraman Mehmetçikler de katıldı.

Bu anlamlı etkinlik, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiği gibi, şehitlerimizin ve gazilerimizin unutulmaz hizmetlerini hatırlamak için önemli bir fırsat oldu.

Editör: Admin 02