Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük ile birlikte ilçe, belde köy ziyaretleri programı kapsamında, Pervari ilçemize bağlı Belenoluk, Söğütönü, Gökbudak, Yukarıbalcılar, Kocaçavuş ve Aşağıbalcılar köylerini ziyaret etti.
Köy yollarında denetim ve incelemelerde bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşların taleplerini dinledi, okulları ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Vali Hacıbektaşoğlu, ilk olarak Belenoluk Köyü Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret etti.
Kahraman Mehmetçiklerle bir süre sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, bölgenin güvenlik ve asayişi hakkında askeri yetkililerden bilgi aldı.
Belenoluk köyü İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerle sohbet etti, çeşitli hediyeler verdi.
Daha sonra sırasıyla Söğütönü, Gökbudak, Yukarıbalcılar, Kocaçavuş ve Aşağıbalcılar köylerini ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşların sorun, talep ve beklentilerini dinledi.
ÖĞRENCİLERİN HAYALERİNE ORTAK OLDU
Gökbudak Köyü İlkokulu, Ortaokulu ve Anaokulu’nu ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerden büyük hedefler hayal etmelerini istedi, İlk ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilerin Siirt'te misafir edileceğini belirtti.
Gökbudak köyü Anaokulunu da ziyaret ederek, minik öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Hacıbektaşoğlu, tedavi gören Güvenlik Korucusu Alihan Demirkol'u konutunda ziyaret etti. Demirkol'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, Alihan kardeşimizin tedavisi için her türlü desteğin verileceğini ifade etti.
Ziyaret ettiği köylerde çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Hacıbektaşoğlu, beraberinde getirdiği çeşitli hediye ve oyuncakları çocuklara dağıttı.
PERVARİ-GÖKBUDAK KÖY GURUP YOLUNDA DENETİMLERDE BULUNDU
Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Pervari-Gökbudak gurup köy yolunda denetim ve incelemelerde bulundu.
 İL Özel İdaresi yetkililerinden bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, 14,5 Km köy yolunun genişletme ve alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yolun en kısa sürede asfaltlayarak, vatandaşların hizmetine sunulacağını belitti.
ABDURRAHMAN BİN AVF HAZRETLERİNİN TÜRBESİ İNANÇ TURİZMİNE KAZANDIRILIYOR
Siirt'in Pervari ilçesine 7 kilometre uzaklıkta Yukarıbalcılar köyünde makamı bulunan ve cennetle müjdelenen on Sahabi'den biri olan 'Abdurrahman Bin Avf' hazretlerinin türbesi ve çevre düzenlemesi yeniden inşa edilerek, inanç turizmine kazandırılıyor.
Vali Hacıbektaşoğlu, Pervari/Yukarıbalcılar köyü yakınında yapım inşası hızla devam eden türbe restorasyonu, Cami, çevre ve peyzaj düzenlemesi ile alt ve üst yapı çalışmalarını inceledi.
Hayırsever iş İnsanı İsmail Tekağaç'tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Hacıbektaşoğlu,  'Abdurrahman Bin Avf' hazretlerinin makamının bulunduğu türbenin inanç turizmine kazandırılması ile bölgenin kalkınmasında önemli bir rol oynayacağını belirtti.
Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Pervari ilçe merkezine geçerek, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
İlçenin kültürel simgelerinden biri olan Çınaraltı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Hacıbektaşoğlu, kendileri ile bir süre sohbet etti.
Vali Hacıbektaşoğlu’nun ziyaret programına, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, Pervari Kaymakamı Necati Aktan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Bülbül katıldı.

Editör: Admin 02