Siirt Belediyesi, yıl içinde modern yenileme çalışmalarına başlanan Siirt Atatürk Stadı’nda seyirci kapasitesini arttıracak saha, tribün ve ışıklandırma çalışmaları sürüyor. Siirtli sporseverler kentte kazandırılan modern stadyum için Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’na teşekkür etti.

Kentin önemli simgelerinden bir olan Siirt Atatürk stadyumu yenilenerek, ek 3 bin koltuklu seyirci kapasitesi ile yaklaşık 5 bin kişi aynı anda maç ve etkinlikleri izleyebilecek modern bir stadyum için yeni tribünlerle birlikte ışıklandırma çalışmaları da devam ediyor.

İnşaat çalışmalarının büyük kısmının tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, stadyumun tamamlanmasıyla kentin çehresinin değişeceğini ve en kısa sürede halkın hizmetine sunmayı hedefledikleri stadyumun futbol dışında, diğer branşlara da hizmet vereceğini dile getirdi.

Kentte mevcut stadın yeni ve modern bir hale dönüştürdüğünü kaydeden Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, "Siirt'e son yıllarda yapılan yatırımlarla hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci yaşandığına dikkat çekerek, Atatürk Stadı’nda seyirci kapasitesini arttıracak saha, tribün ve ışıklandırma çalışmalarını devam ediyor. Stadımızı halkımızın hizmetine sunarak, yürüyüş yapmaları, spor yapmalarına da imkân sağlayacağız" dedi.

Sporseverler de, Siirt tarihinde ilk kez stadyumun gece maçlarına uygun hale gelecek olmasından dolayı duydukları mutluluğu ifade ederek, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’na teşekkür etti.

Siirt Atatürk Stadyumun eklentilerinde showroom ve dükkânlar, antrenör ve dinlenme odaları da yer alacak.

Editör: Admin 02