TOKİ'nin "İlk Evim Arsa Projesi" kapsamında kurada ismi çıkan 250 hak sahibi, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hayata geçirilmeyen proje için yetkililerin harekete geçmesini bekliyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) öncülüğünde hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlelerinden biri olan "İlk Evim Arsa" projesi kapsamında Siirt'te de 250 hak sahibi geçen yıl kurayla belirlendi.

Geçen yıl Siirt'te yapılan kura çekiminin ardından, hak sahibi olarak belirlenen kişilere yönelik arsa tahsisinin neden gerçekleşmediği konusunda bir bilgi verilmemesi vatandaşların mağduriyetine neden oluyor.

Siirt'te yaşayan ve bu projeden yararlanmaya hak kazanan 250 kişinin durumu hala belirsizliğini koruyor. Kura çekilip hak sahibi olan vatandaşlar, hak ettikleri arsaların işlemlerinin bir an önce yapılmasını ve durumun netleştirilmesini talep ediyor.

Bu projede ismi çıkan Siirtli vatandaşlar, diğer illerin çoğunda süreçlerin başladığını bu mahalli seçim sürecinden önce işlemlerin başlatılmasını Siirt’in güzel bir yerinde en az 500 metrekare arsaya sahip olmayı siyasilerden beklediklerini ifade ediyorlar.