Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Belediyesi tarafından çocukların trafik güvenliği konusunda eğitilmesi, bilinçlendirilmesi, temel bilgi ve becerilerin kazandırılması için yaptırılan "Trafik Eğitim Parkı"nı ziyaret etti. Çocuklar etkinlikte trafik andını okudu.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulunan Vali Kızılkaya, yetkililerden eğitim parkı hakkında bilgi aldı. Eğitim parkında öğrencilerle de sohbet eden Vali Kızılkaya, trafik kurallarına uymanın önemine dikkat çekerek, trafikte nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda çocuklara bilgiler aktardı. Valiliğin koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile trafik eğitim çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Kızılkaya, öğrencilerin planlı ve programlı olarak Trafik Eğitim Parkı’ndan yararlandırılmalarının trafikte daha güvenli bir şekilde hareket etmelerine önemli bir katkı sağladığını belirtti.

Emniyet ve jandarma trafik ekipleri tarafından çocuklara trafik eğitimi ile ilgili bilgilerin aktarıldığı programda hep birlikte trafik andı okundu. Ardından Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri koordinesinde öğrenciler parkta bisikletler ve akülü araçlar ile gezdirilerek trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne işe yaradığı konusunda teorik ve uygulamalı bilgiler verildi. Program, öğrencilere trafik konulu broşürlerin ve düdüklerin dağıtılması ile sona erdi.