Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının desteklediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın bu yıl 13'üncüsü Siirt'te gerçekleştirildi.

Siirt'te tarımsal öğretimin 178. yıl dönümüne özel düzenlenen etkinlikler kapsamında, 13. kez gerçekleşen resim sergisi kapılarını açtı. Yüzlerce başvuru arasından seçilen eserler, tarım ve insan temasını işleyen özgün çalışmalarla dolu bir sergi oluşturdu.

Yüzlerce başvuru arasından seçilen etkileyici eserler, tarımın, ormanın ve insanın uyumunu ve güzelliklerini yansıtarak büyük beğeni topluyor.

Tarımsal eğitimin 178 yıllık geçmişi çeşitli bakış açılarıyla resmedildi. Türkiye'nin doğal güzellikleri, tarımın topluma olan etkisi ve insan ile doğa arasındaki uyum, fotoğrafların ana temasını oluşturdu.

Serginin açılışında konuşan Siirt Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, Tarım ve insan ilişkisini vurgulayan eserlerin, eğitim ve kültürü bir araya getiren önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Bugüne kadar tarımda emeği geçen, alın teri döken tüm çalışanlara şükranlarını sunan Demirhan, "Şimdiye kadar ebediyete intikal etmiş tarım emekçilerine Allah'tan rahmet diliyorum, şu an yaşayanlara da sağlık diliyorum." temennilerinde bulundu

Editör: Admin 02