Antalya’da üniversite öğrencisi Siirtli Merve Şevval Elmas, 12 gün önce kayıplara karıştı. Genç kızdan bir türlü haber alamayan acı aile kendisinden gelecek güzel haberi bekliyor.  

Merve Şevval Elmas’ın en son görüldüğü Düden Park’ta arama çalışmaları başlatıldı. Evladından gelecek haberi bekleyen baba Osman Elmas’ın sözleri ise yürekleri yaktı: Baba Osman Elmas, “Kızımı canlı ya da cansız bedenini alıp gitmek nasip olur inşallah” dedi.

Antalya’da üniversite öğrencisi 18 yaşındaki Merve Şevval Elmas, 12 gün önce kayıplara karıştı. Genç kızdan bir türlü haber alınamadı. En son Muratpaşa ilçesindeki Düden Park’ta bir işletmenin kameralarına takılan Merve’yi bulmak için arama çalışmaları başlatıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekipleri Merve’nin en son görüldüğü Düden Park açıklarında arama yaptı. Aramalara Sahil Güvenlik Komutanlığına ve Deniz Polisine bağlı çok sayıda bot ve balık adamlar da katıldı.

ACILI BABANIN YÜREK YAKAN BEKLEYİŞİ…

Bugün sabahın erken saatlerinde yine arama çalışmalarına kalındığı yerden devam edilse de saat 14.00’e kadar bir sonuç çıkmadı. Kızının son görüldüğü nokta olan Düden Şelalesi’ne her sabah gelip akşama kadar adeta nöbet tutan baba Osman Elmas, şelaleye gelen yerli-yabancı turistlerin manzara fotoğrafı çektiği alanlarda kızından gelecek bir umut haberi beklemeye başladı.

 "ÖLÜ YA DA DİRİ KIZIMI ALIP GİTMEK İSTİYORUM”

Arama çalışmalarının devam ettiğini belirten baba Osman Elmas, henüz somut bir gelişme alamadıklarını açıkladı. “Kızımı canlı ya da cansız bedenini alıp gitmek nasip olur inşallah” diyen baba Elmas, “Benim duam olmasa da çok sevenleri var. Bizi tanımayan insanlar da dua ediyor. Rabbim onların duasının hürmetine kızımı bize bağışlasın. Rabbim emanetine sahip çıkamadığım için beni affetsin, yavrumu gençliğine, cahilliğine bağışlasın. Yavrumu bir şekilde bana geri versin. Rabbime söz veriyorum sahip çıkacağım. Dilim varmıyordu; ölü ya da diri bir şekilde kızımı alıp gitmek istiyorum. Ne devletime ne de Antalya halkına fazla yük olmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

"KEŞKE DENİZİ BOŞALTIP BAKMAK MÜMKÜN OLSA…”

Acılı baba, kızının son görüldüğü noktadan ayrılmadığını, “İki kez rüyama girdi. Bana kızarak gülüyordu. Keşke gerçek hayatıma da tekrar girmiş olsa. Sanki her sabah beni buraya çağırıyor. Denize sesleniyorum. Keşke denizi boşaltmak mümkün olsa ve orada mı değil mi görebilsek. Allah’tan asla umudumu kesmiyorum” diyerek acısını dile getirdi.

KIZINA SESLENDİ: YAŞIYORUM DE!

Kızına seslenen Elmas, “Canım kızım daha gençsin. Duygularının esiri olmuş olabilirsin. Hiçbir baba evladına bunu reva görmez bunu bil. Her ne haldeysen, her ne durumdaysan başımın gözümün üstünde yerin var. Hayattaysan bir haber bir söz, ‘yaşıyorum’ de, vallahi billahi yeter. Her şeyin ile başımın tacısın, sana kurban olmaya hazırım” diyerek gözyaşı döktü. Ebeveynlere de seslenen Elmas, “Yavrularıyla sadece maddi yönden değil, her yönden ilgilensinler. Asla arayı bırakmasınlar. Mesele her söylediğini yapmak değil, anlamak. Biz anlayamadık diye düşünüyoruz. Çünkü asosyal bir kızdı. Daha fazla çektirmesin Allah’ım bizlere. Zayıfız, zayıflığımdan dolayı sana sığınıyorum. İnsanlara fazla yük olmayayım, yavrumu alıp gideyim ya Rabbi” ifadelerini kullandı.

Editör: Admin 02