Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, sosyal medya üzerinden kendisini kız öğrenci yurduna davet eden üniversite öğrencisinin davetini geri çevirmedi.

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitim gören 3. Sınıf öğrencisi Mervenur Yıldız, sosyal medyadan ‘Eğitim uzaktan, muhabbet yakından, çaylar bizden, davete icabet sizden. Yurdumuza buyurmazmısınız sayın Valim?’ paylaşarak Vali Hacıbektaşoğlu’nu yurda davet etti.

Öğrencinin davetini geri çevirmeyen Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencinin mesajına, "Merhaba Merve ve üniversite öğrencilerimiz,

Vali/Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu, sizin davetinize icabet ediyor ve yurdunuzu ziyaret etmek için sabırsızlanıyor. Yakın zamanda sizlerle bir araya gelerek sohbet etmek ve çaylarınızı içmek için sabırsızlanıyor. Teşekkürler!” şeklinde yanıt verdi.

Kezer yerleşkesi Hassa Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda Mervenur Yıldız ve üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, öğrencilerle uzun süre sohbet ederek vakit geçirdi.

Öğrencilere ileriki eğitim hayatlarında iyi bir kariyer için nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgiler veren Hacıbektaşoğlu, öğrenci yıllarında karşılaştığı zorlukları nasıl aştığını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Vali Hacıbektaşoğlu, üniversite öğrencilerinin sıkıntılarını ve yaşadıkları sorunları da dinleyerek, yönelttikleri soruları içtenlikle cevapladı.

Ziyaret programı çekilen hatıra fotoğrafla sona erdi.

Editör: Admin 02