Siirt Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda başarısız yönetim nedeniyle hem kentin hem başarılı öğrencilerin gastronomi alanındaki potansiyelinin değerlendirilemediği savunuluyor.

Yüksekokul, uzun süredir açılmasına rağmen halen öğrencilerin uygulamalı eğitim göreceği mutfağa sahip değil. Gastronomi alanında önemli bir kent olan Siirt'te bugüne kadar gözle görülür bir çalışma yapmayan ve varlığını sessiz sedasız sürdüren yüksekokulun başarısız şekilde yönetilmesi, büyük umutlarla kurulan yüksekokulun kararlı adımlarla ilerlemesinin önüne geçiyor.

Yüksekokul yönetiminin, öğrencilerine kentte aynı alanda faaliyet gösteren liselerle bile rekabet edecek bir ortam sağlayamaması tepkilere neden oluyor.

Buna rağmen öğrenciler, kendi çabalarıyla Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi tarafından düzenlenen "Anadolu Mirası Soframda" adlı yemek yarışmasında Türkiye 3.lüğü elde etti.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak'ın bu yüksekokulun başarılı şekilde yönetilmesi ve kentin gastronomi potansiyelinin keşfedilmesi yolunda yönetim değişikliği dahil gerekli adımları atması bekleniyor.