Avrupa'nın en büyük turizm fuarlarından olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMİTT) açılan Siirt standı, renkli görüntülere sahne oluyor. 

Siirt Valiliği himayelerinde, EMİTT Fuarı'na Siirt Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortak açılan Tillo” Işık Hadisesi” standı renkli görüntülere sahne oldu.

Bu yıl İbrahim Hakkı Hz'nin bilimsel çalışmalarının canlandırıldığı standa, basının ilgisi ve Siirtlilerin yoğun ilgisi fuara damgasını vurdu.

Özgün ve renkli bir stantla turizm profesyonelleri ve ziyaretçilerle buluşan Siirt Standında, Pervari Karakovan Balı, Siirt Fıstığı, Tiftik Battaniyesi, Kilimler, Bakırcılık, Şal-Şapik kumaşı gibi Siirt’in birçok zenginliğine yer veriliyor.

Vatandaşların ve Siirtlilerin yoğun ilgi gösterdiği stantta, kentin tescilli ürünlerinin yanı sıra Siirt Halk Eğitim Merkezi ve Aile Destek Merkezlerinde Siirtli kadınların el emeği göz nuruyla ürettiği % 100 doğal “Zivzik Oyuncak”lar oyuncaklar, büyük bir ilgi ve beğeni topladı.

Vali Yardımcısı Abdulhamit Mutlu, doğa, inanç ve kültür Şehri Siirt'i en etkin şekilde tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Siirt'in marka ürünlerinin pazar payını artırmak istediklerini kaydeden Vali Yardımcısı Abdulhamit Mutlu ”Dünya'nın en büyük 5. turizm fuarı konumunda olan Emitt'e, bu yıl Siirt’in tarihi simgelerinden bir olan “Tillo Işık Hadisesi” çalışmalarını canlandırarak, ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Amacımız, Siirt'in zengin kültürünü, doğal güzelliklerini ve marka ürünlerini tüm dünyaya etkin bir şekilde tanıtmaktır. Bu çalışmalarımızda bizlere her zaman destek veren başta Sayın Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’na ve tüm Siirtli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Emitt Turizm Fuarı, 15 Nisan Cumartesi günü sona erecek.

Editör: TE Bilişim