Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül ve AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek' e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, ‘’Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek'e Milletvekilimiz ve İl Başkanımızla birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Değerli Bakanımızın tecrübesiyle, devlet adamlığıyla, ekonomi ve finans alanındaki başarılı çalışmalarıyla Türkiye Yüzyılı'nda ülkemizi daha iyi yerlere taşımaya katkı sağlayacağına inancımız tamdır. Başarılar diliyoruz’’ dedi.

AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül  ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, ‘’Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek Beyefendi’yi; Vali Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç ile birlikte ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulunduk. Saygıdeğer Bakanımızın, müreffeh bir Türkiye için elinden gelen gayretin fazlasını göstereceğine inancımız tam... Sayın Bakanımıza; misafirperverlikleri için şükranlarımı sunar; başarılarının devamını dilerim’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Av. Ekrem Olgaç Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi çok önemli bir makama atanmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. 21 yıllık AK Parti döneminin tam bir başarı hikayesi olduğunu vurgulayan Başkan Olgaç, Bakan Şimşek'in, siyasi deneyimi ve ekip ruhu ile bu başarı hikayesine yeni halkalar ekleyeceğine ve çok başarılı olacağına gönülden inandığını belirtti. Samimi diyalogların yaşandığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşeki se, "Hep beraber yoğun bir şekilde çalışarak güzel işler başaracağız" dedi.