Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliği çerçevesinde Türk Kızılay’a 280 ünite kan bağışında bulunuldu.

Bölgede gerek terörle mücadelede gerekse asayişin sağlanması için gece gündüz demeden vatan savunması yapan güvenlik güçleri, sosyal projelere verdikleri destekle de vatandaşımızın yanında yer alıyor.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca “Bir Kan Bir Hayat” mottosu ile kan üniteleri stoklarına katkı sağlama, kan bağışının önemi konusunda farkındalık yaratma ve hastalara umut olmak amacıyla Siirt Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile kan bağışı etkinliği düzenledi.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun desteği, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük’ün girişimleri ile Jandarma personeli, “Bir Kan Bir Hayat”  sloganıyla kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

İl Jandarma komutanlığına giden Siirt Türk Kızılay görevlileri, Jandarma personelinin yoğun katılım gösterdiği kampanyada 280 ünite kan topladı.

Siirt Kızılay Kan Bağış Merkezi görevlileri tarafından düzenli olarak belirli aralıklarla kan bağışı yapan Jandarma personeline Bronz Madalya Beratı takdim edildi.

Siirt Türk Kılay yetkilileri, düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek veren İl Jandarma Komutanlığı yetkili ve personeline teşekkür etti.