Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, yüksek kira ve ev fiyatlarında düşüş olabilmesi için herkese önemli görevler düştüğünü bildiriyor.

Başkan Sevgi, yaptığı açıklamada, ekonomik dalgalanmaların konut kira ve fiyatlarını etkilediği bir dönemde, toplumun daha adil ve uygun fiyatlarla kiracı veya ev sahibi olabilmesi için önemli görevlerin olduğunu vurguluyor.

Sevgi, bu konuda atılması gereken adımları ve önemli önerileri paylaştı.

Sevgi, emlak sektöründe fırsatçılık yapan kişilerden uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Haksız kazanç sağlamaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Başkan Sevgi, emlak işlemleri için yetki belgesi olmayan emlakçılardan uzak durmanın önemli olduğunu ifade ediyor. Yasal ve güvenilir hizmet sunan emlakçılarla çalışmanın daha güvenli ve sağlam bir yol olduğuna dikkat çekiyor.

Siirt'in imar sorunlarının çözülmesi için yerel yönetimlerin harekete geçmesi gerektiğini belirten Sevgi, inşaat sektörünün canlanmasının hem piyasaya olumlu katkı sağlayacağını hem fiyatlarda düşüşü sağlayacağını kaydediyor.

Sevgi, bu önerilerin toplumun konut sahibi olma veya kiracı olma süreçlerini daha sürdürülebilir ve uygun maliyetli hale getirmeye yardımcı olabileceğine vurgu yapıyor.