Siirt Belediyesi bedensel engelli vatandaşlara akülü araç desteğinde bulundu.

Siirt Belediyesi, sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek bedensel engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik önemli bir adım attı.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, sosyal belediyecilik kapsamında yürütülen faaliyetler çerçevesinde, engellilerin toplumsal yaşama katılımlarını artırmak amacıyla bedensel engelli vatandaşların akülü araç taleplerini karşıladı.

Bu kapsamda, Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen törende, (7) adet akülü tekerlekli sandalye, (1) adet manuel tekerlekli sandalye, (3) adet puset ve (1) adet mekanik eklemli bel kemerli yürüme ortezi bedensel engelli vatandaşlara dağıtıldı.

Engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, akülü sandalyeleri bedensel engelli vatandaşlara takdim etti.

Özel bireylere destek olmaya devam edeceklerini belirten Vali Kızılkaya, sosyal belediyecilik kapsamında kent genelinde dezavantajlı bütün vatandaşlara yardım eli uzatılacağını vurguladı.

Akülü tekerlekli sandalye desteğiyle hayatlarına kolaylık gelen engelliler ve aileleri, duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’ya ve Siirt Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Editör: Admin 02