Baykan İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Filistin yararına yardım kampanyası ve kermes etkinliği düzenlendi. 

İmam Hatip Ortaokulunda  öğrenim gören öğrenciler, Gazze'de zulüm gören çocuklara için İmam Hatip Ortaokulunda  kurulan kermeste satışa sundukları ürünlerden elde ettikleri geliri, Filistin'e ulaştırılacak.

Okul Müdürü Yusuf Sever  etkinlikle ilgili olarak, "Filistin ve Gazze'de zulüm gören, okulları, hastaneleri bombalanan masum çocuklar ile kadınlar, yaşlılar ve hastalardan oluşan Müslüman kardeşlerimize bir nebze de destek olabilmek için okulumuzun veli, öğretmen ve öğrencilerinin destek ve katkıları ile el ele vererek bir kermes ve yardım kampanyası düzenledik. Bu kermesten elde edilen gelirin tamamını da Filistin’deki kardeşlerimize ulaşacak.  Kermeste büyük emekleri olan başta velilerimiz olmak üzere öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Okulumuzu bu örnek davranışından dolayı tebrik ederken, diğer tüm okullara da örnek olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Editör: Admin Admin