Siirt Belediyesi, sosyal belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla Siirt Atatürk Stadını yenileyerek, seyirci kapasitesini artırarak kentte yeni ve modern bir stadyum kazandırıyor.

Siirt Belediyesi vatandaşların sporu hayatlarının bir parçası konumuna getirebilmeleri, bireylerin erken yaşlardan itibaren sporla tanışmaları sağlamak ile birlikte kentin spor yaşamına değer katmak amacıyla yeni projeleri hayata geçiriyor.

Kentin önemli simgelerinden bir olan Siirt Atatürk stadyumu yenilenerek, ek 3 bin koltuklu seyirci kapasitesi ile yaklaşık 5 bin kişi aynı anda maçları ve etkinlikleri izleyebilecek modern bir stadyuma dönüşüyor.

Kente kazandırılacak stadyum ve spor tesisleri, yeni sezonda başta Siirt İl Özel İdare Spor olmak üzere amatör spor kulüplerinin kullanımına da sunulacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 50 seviyesinde devam ettiği stadyum yeni tribünlerle birlikte ışıklandırmalar da yapılacak.

Siirt'in spor şehri olduğunu vurgulayan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Stadyumun tamamlanması kentin çehresi değişecektir. En kısa sürede halkımızın hizmete sunmayı hedeflediğimiz stadyumun futbol dışında, diğer branşlara da hizmet vereceğini belitti.

Siirt’in altyapı, üstyapı ve birçok alanda yatırımlarla büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, "Siirt'e son yıllarda yapılan yatırımlarla hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor. Kentte mevcut stadı yeni ve modern bir hale dönüştürüyoruz.  Stadyumun eklentilerinde showroom ve dükkânlar, Anternör ve dinlenme odalarını sporseverlerin kullanımına sunuyoruz. Ayrıca stadımızı halkın hizmetine sunarak, yürüyüş yapmaları, spor yapmalarına imkân sağlayacağız. İnşaatı devam eden stadyumun ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.