6 Şubat Kahramanmaraş ile bağlı Pazarcık depremi ile birlikte bölgede yapılan insani çalışmalar ile ilgili Türk Kızılay’ı genel merkezinin bilgilendirme amacıyla yapmış olduğu Güneydoğu Anadolu bölge gezisi 2 gündür Batman, Mardin, Şırnak, Hakkari,  Van, Bitlis ve son olarak Siirt’te gerçekleşti.

Genel Sekreter Yusuf Ramazan Saygılı, Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyde Hümeyra Çelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Yener Tanık ile birlikte Batman, Mardin, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis ve Siirt şubelerini ziyaret ettiler.

Şube Başkanları ile bir araya gelen yöneticiler, yürütülen insani yardım çalışmaları ve faaliyetler hakkında bilgi aldılar. Ardından şube ve temsilcilik çalışanları, Genç ve Kadın Teşkilatları ve gönüllülerle görüşen yöneticiler, bilgi alışverişinde bulundular. Gezilen illerde Kızılay teşkilatları ile toplantılar ve bilgilendirme yaparak, Kızılaycılık, Kızılay Gönüllüleri Kızılay çalışmaları ile alakalı bilgilendirme yapılarak, önümüzdeki dönemde öngörülen çalışmalar şubeleşme değerlendirildi. Siirt Kızılay Şube Başkanı Nihat Altunç yaptığı açıklamada, Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Genel Merkez Üyesi Zübeyde Hümeyra Çelik ve Genel Merkez Üyemiz Yener Tanık'ı memleketimizde misafir ederek, güler yüzleri, tatlı muhabbetleri eşliğinde toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Editör: Admin 02