Siirt'te Abdulkerim Kuzu Özel Eğitim Anaokulu’nda eğitim gören 19 özel eğitim, 34 okulöncesi öğrencileri için bahar şenliği çerçevesinde farklı etkinlikler düzenlendi.

Siirt'te Abdulkerim Kuzu Özel Eğitim Anaokulu’nda eğitim gören öğrenciler için okulun bahçesinde bahar etkinliği düzenlendi. Etkinlikte öğrencilere dondurma ikramında bulunuldu. Dondurma keyfi yapan minik öğrenciler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.  

Her yıl okul olarak öğrenciler için bahar etkinliği düzenlediklerini belirten Okul Müdürü Kamil Beyan, minik öğrencilerin sevincine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Beyan, “Çocukların ileride oluşabilecek okul fobisinin önüne geçmek , çocukların sosyal beceriler kazanması, aileden ayrılmanın verdiğini kaygıyı yaşamlarının önüne geçmek ve bu şekilde diğer eğitim kademelerine uyumlarını sağlamayı amaçladık. Bu temelde öğrencilerimizle dolu dolu bir eğitim öğretim yılı geçirdiğimizi düşünüyorum. Tüm bu süreçte bizi yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Abdülkerim kuzu özel eğitim anaokulu ailesi büyük bir özveriyle çalıştı bir teşekkür de onlara etmek istiyorum. Öğrencileri okulumuzda her yıl senenin son haftasında bahar etkinlikleri kapsamında öğrencilerin yılın yorgunluğunu atması ve son yaşantılarının hoşlarına giden etkinlikler olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte sene başında okula gelirken okul fobisi gibi nedenlerden okula gelmek istemeyen öğrencilerimiz süreç boyunca yaşadıkları ve sene sonu etkinliklerimizle okulun bitmesini istemeyen öğrenciler olarak ayrılıyorlar. Bu kapsamda bu sene su savaşları, ebru sanatı etkinliği, dondurma şenliği, sinema etkinliği ve çeşitli oyunlar şeklinde planlama yaptık öğrenciler çok eğlendiler. Yılsonu etkinliğimiz sınıf öğretmenlerimiz ile yapılan kahvaltı ile sona erdi” ifadelerini kullandı.

Editör: Admin 02