AK Parti Siirt Milletvekili Adayı Mervan Gül, Siirt'in merkezinden en ücra köşelerine kadar her alanda hak ettiği yerlere gelmesi için elinden gelen gayretleri göstereceklerini bildirdi.

Siirt Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı çalışma ve hayata geçirdiği projelerle dikkatleri çeken Mervan Gül, Kanal 56'da Ayhan Mergen'in konuğu oldu.

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin açıklamalarda bulunan Gül, Siirt halkından AK Parti'ye destek vererek her 3 milletvekili adayını Meclis'e göndermeleri için destek çağrısında bulundu.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM ALLAH'IN İZNİYLE BİZE NASİP OLACAK"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Siirt'te de önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini aktaran Gül, bu hizmetlerin devam etmesi için gecelerini gündüzlerine katacaklarını anlattı.

Programda Kentsel Dönüşüm Projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda buluna Gül, "Kentsel Dönüşümü 17 sene önce biz başlattık. Allah'ın izniyle bize nasip olacak." dedi.

"JEOLOJİ MÜHENDİSİ, YERİN ÜZERİNDE YÜRÜDÜĞÜ ZAMAN YERİN ALTINDA NE OLDUĞUNU BİLENDİR"

Siirt'teki askeri alanların Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında il dışına çıkarılacağını aktaran Mervan Gül, bu kurumlara yeni alanların yapılacağını ve mevcut yerlerin yeşil alan olarak değerlendirileceğini bildirdi.

Siirt'te belediye başkanlığı, bayındırlık müdürlüğü ve birçok görevde bulunduğunu hatırlatan Gül, "Jeoloji mühendisi, yerin üzerinde yürüdüğü zaman yerin altında ne olduğunu bilendir. Mühendis odur ki bir olaya baktığı zaman geleceği düşünerek ona çözüm üretir. Siirt merkez, ilçe ve köyler dahil gitmediğim hiçbir yer yoktur." dedi.

Siirt'in birinci derece deprem bölgesi olduğuna dikkati çeken Gül, Kentsel Dönüşüm Projelerinin hayata geçirileceğini ve Siirt genelinde plan ve revizyon çalışmalarının yapılacağını vurguladı.

"BİR VATANDAŞIN HAYATI BENİM İÇİN HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİDİR"

AK Parti Siirt Milletvekili Adayı Mervan Gül, insan odaklı çalışacaklarının altını çizdi.

"Bizim için en önemli şey insandır. İnsan merkezli çalışacağız. Bir vatandaşın hayatı benim için her şeyden daha önemlidir. O parayla veya başka şeyle ölçülmez." diyen Gül, afetin ne zaman ve nasıl geleceğinin bilinmediğini ve bu nedenle gereken tedbirleri alacaklarını kaydetti.

Siirt Belediye Başkanlığı döneminde Siirt ve Batman arasında Siirt'in yanı sıra Batman, Bitlis ve Şırnak gibi çevre illere de hitap edebilecek bir havalimanının yapılması için girişim ve tekliflerinin bulunduğunu hatırlatan Gül, şöyle konuştu:

"Halen de bu teklifimizin arkasındayız. Mevcut olan havalimanımızı da Siirt Üniversitesi'ne devrederek burada havacılık ile ilgili açılacak bir bölümün hizmetine sunmayı planlıyoruz. Belediye başkanı seçilmeden önce Haluk Ulusoy'la görüşmüştüm. Haluk Ulusoy federasyon başkanıydı. Bize bir söz vermişti, kazanmam durumunda Siirt'te büyük bir spor kompleksi yapma sözü vermişti. Ne yazık ki o günkü validen 20 dönümlük bir alanı alamadım. Bunu bir toplantıda o valinin yüzüne söyledim. O günkü spor kompleksi, Trabzon'da yapılan kompleksin aynısı olacaktı. Milli Takım'ın yanı sıra Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takım futbolcuların gelip kamp yapabileceği bir tesis olacaktı ama ne yazık ki olmadı."

"HEDEFİ OLAN, EHİL OLAN VE VİZYONU OLAN İNSANLARLA ÇALIŞIRIZ"

Milletvekili seçilmesi durumunda "Siirt'e aşık" bürokratlarla çalışacağını vurgulayan Gül, görevini layıkıyla yerine getirenleri de sonuna kadar destekleyeceğini belirtti.

"İnsanın kesinlikle vizyonu, hedefi olacak. Siirt'e hizmet etmek için aşık olacak ve planlaması olacak." ifadelerini kullanan Gül, şöyle dedi:

"Biz hedefi olan, layık olan, ehil olan ve vizyonu olan insanlarla çalışırız. Ben gideceğim, koltukta oturacağım, koltuğu işgal edeceğim, hedefim olmayacak, amacım olmayacak. Kusura bakma, o koltuğun görevi bu değil. Senin hedefin, amacın olacak. 'Siirt'e ben ne yapacağım, bu ülkeye ben ne yapacağım?' şeklinde eğer ki senin böyle bir hedefin yoksa kusura bakma o koltuğu boşuna işgal etme. Biz böyle kişilerle kesinlikle çalışmayız. Görevini layıkıyla yapacak, ehil olacak, hedefi ve heyecanı olacak kişilerle çalışacağız. Bunlar olduğu zaman olay bitiyor ve o bizim kardeşimizdir. Hizmet edecek herkesi de sonuna kadar destekleyeceğiz."

Hedeflerinden birinin de hızlı trenin Siirt'e ulaşması ve Habur'a kadar ulaşması olduğunu dile getiren Gül, ulaşımın medeniyet ve kültür olduğunu ve ulaşıma büyük önem vereceklerini bildirdi.

Linner'in Siirt'teki çinko üretim tesisine de değinen Mervan Gül, "Siirt'te kim insanlara iş imkanı sağlayacaksa sonuna kadar onun arkasındayız. Fikret Baydarman'la da görüştüm. Çinko fabrikası halen çalışıyor, biraz daha kapasiteyi artıracak ve bu devam edecek. Sonuna kadar arkandayız dedim. Fikret Başkan da geleceğini ve çalışmaların daha hızlı sürdürüleceğini aktardı." dedi.

"BİZ PROJE ADAMIYIZ, PROJELERİ DESTEKLEYECEĞİZ"

Siirt'in yeraltı zenginliklerin de değinen Gül, bunların değerlendirilip işletilmesi için gereken destekleri vereceklerini anlattı.

İstihdam sorununun çözülmesi için girişimlerinin olacağını ve yatırım yaparak istihdam imkanı sağlayacak iş insanlarına da her türlü desteği vereceğini belirten Gül, "Batman'da sadece tekstilde 35 bin insan çalışıyor. Benim Siirt'imde ise sadece 2 bin insan çalışıyor. Neden 35 bin olmasın? Gerekirse kapalı alanı da biz yapacağız. Biz destekleyeceğiz. Mevcut olan projeleri sonuna kadar destekleyeceğiz. Dedim ya biz proje adamıyız." dedi.

"TELEFONUM 24 SAAT AÇIKTIR"

Mervan Gül, herkesin kendisine gönül rahatlığıyla ulaşabildiğini ve seçildiğinde de ulaşabileceğini belirterek, "Telefonum 24 saat açıktır. İsteyen vatandaş istediği zaman bizimle görüşebilir. Elhamdülillah bu konuda bir sıkıntımız yoktur. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun." ifadelerini kullandı.

Belediye başkanlığı döneminde yaptığı içme suyu, altyapı, üstyapı ve birçok çalışmaya değinen Gül, "Bugün Siirt su içiyorsa Allah'a çok şükür bizim o projelerimiz sayesindedir. Hedefin, amacın, gayen olacak. Kafanı yastığa koyduğun zaman rahat yatmalısın. Bizim geleceğimiz Allah'ın izniyle geçmişimizden daha iyi olacak. Siirt bize güvensin. Özellikle istihdam konusun kesinlikle peşini bırakmayacağım." şeklinde konuştu.

"ÜNİVERSİTEMİZİ TEBRİK EDİYORUM"

Liyakata önem vereceğinin ve ehil olanlarla çalışacağının altını çizen Gül, şunları kaydetti:

"Vilayet, özel idare, üniversite, tarım projelerimizi masaya yatıracağız. Siirt Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat Şındak'ın girişimiyle yapılan Küçükbaş Hayvan Sperma Payetleme Merkezi Türkiye'de bir ilktir. Bitmek üzere, üniversitemizi tebrik ederim. Rektör Bey yakında açılışının yapılacağını açıkladı. Getirecekleri keçilerin 8-10 kat daha fazla süt, 2 kat daha fazla et vereceğini söyledi. Düşünün, bu 10 keçiyi bir köylüye verdiğin ve geçimini oradan sağladığı zaman kendi köyünü hayatta terk etmez. Bir taraftan sütünü, peynirini satacak, diğer taraftan yumurtasını satacak ve tarımına bakacak. Allah'ın izniyle çalışmaları sonuna kadar destekleyeceğiz."

Köylerdeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerine değinen Gül, bunların gelişmesi için her türlü desteği sunacaklarını vurguladı.

"BİZ VATANDAŞIMIZA GÜL DAĞITACAĞIZ"

Siirt halkının en iyi hizmetlere layık olduğunu bildiren Mervan Gül, halka en iyi hizmeti getirmeye gayret edeceklerini kaydetti.

Gül, Siirt'in kalkınmasıyla ülkenin de kalkınacağının altını çizerek, "Siirt kalkındığı zaman ülkemiz de kalkınır. Görevimiz kim vatandaşımıza hizmet ediyorsa, kim 2 kardeşimize iş imkanı sağlıyorsa onlara destek olmaktır. Yarın Yüce Allah, bize verilen imkanların hesabını soracak. Bu imkanları halkın hizmetinde kullanacağız ve o hesap günü de iyi düşüneceğiz. Allah'ın izniyle bu şekilde düşünürsek Siirt'te güzel hizmetler olacak. Geçmişteki projelerim, yapmış olduğumuz çalışmalar ortada. Biz vatandaşımıza gül dağıtacağız. Bizim görevimiz odur ve bunu yapacağız. Bu halk bizim halkımız, bu insanlar bizim insanlarımız. Bizim görevimiz halkımıza, insanımıza hizmet etmektir. Yeter ki bize güvensinler, desteklesinler ve biz her 3 adayı da Meclis'e göndersinler." dedi.

Mervan Gül, Siirt'in kalkınması için el birliğiyle hareket edeceklerini bildirdi.

Editör: Manşet Admin