Trafik sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

Şehirde her geçen gün kronik hale gelen trafik sorununa yöneticilerin nasıl yaklaştığı merak konusu oldu.

Konu ile ilgili yaptığım araştırmaya göre, kentin önemli caddeleri Aydınlar, Cumhuriyet, Hükümet ve İhsan Tan bulvarında trafik sorunu her geçen gün artıyor. Çift sıra park nedeniyle hem sürücü hem de yaya büyük sıkıntı çekiyor.

Vatandaşlar, ana arterlerde trafiğin tıkandığını, her geçen gün de araç sayısının arttığı kentte kalıcı projelerin hayata geçirilmesini bekliyor.

Siirt Belediyesinin eski Endüstri Meslek Lisesi alanını geçici de olsa otoparka çevirerek bir nebze de olsa kentteki trafiğini rahatlattığını dile getiren vatandaşlar, “Şehir 160 bin nüfus ve her geçen gün de insan ve araç sayısı artıyor. Ancak araç altyapısı kaldırmıyor. Akşam saatlerinde Aydınlar Caddesinden geçmek imkânsız. Cumhuriyet caddesinden geçen sürücüler bin bir zorluk çekiyor. Hükümet Bulvarında ve bağlı arterlerde araçları park edecek yer bulamıyoruz. Park sorununa neden kalıcı bir şey üretilmiyor. 15 Temmuz Meydanı etrafında trafik ışıklarına kadar araç parkı trafiği ciddi anlamda etkilediği bu anlamda tedbirler alınması bekleniyor.” Dedi.

Editör: Admin 02