Sahabelerden olduğuna inanılan Abdurrahman Bin Avf hazretlerinin türbesinin yer aldığı bölgenin inanç turizmiyle gelişmesi bekleniyor.

Cennetle müjdelenen on sahabeden biri olduğuna inanılan ve Siirt il merkezine 100, Pervari'ye 8 kilometre uzaklıkta yer alan Abdurrahman Bin Avf hazretlerinin türbesinin bulunduğu Yukarıbalcılar köyü yerli ve yabancı turist bekliyor.

Geçmiş yıllarda Van başta olmak üzere bölge illerinden, hatta İran'dan ve Irak'tan türbeye gelen ailelerin olduğunu hatırlatan bölge halkı, restorasyondan geçen türbenin yeni ziyaretçilerini beklediğini aktardı.

Terör yüzünden uzun süre gidilemeyen türbe ve türbe yanında yer alan caminin durumu içler acısı hale geldiğini aktaran vatandaşlar, "Ancak türbe restorasyondan geçti. Buranın dini turizme kazandırılmasını bekliyoruz. Aşere-i Mübeşşere'den olan Abdurrahman Bin Avf hazretlerinin türbesinin içinde yer alan bir meşe ağacının yapraklarının kış aylarında da dökülmediği biliniyor. Bölgen, çok güzel bir tabiatı da içinde barındırıyor. Hayattayken cennet ile müjdelenen on sahabeden biri olan Abdurrahman Bin Avf'un makamının bulunduğu Pervari ilçesi Yukarıbalcılar köyüne daha önce bölgedeki illerden yoğun bir ziyaretçi geliyordu. Bölgedeki huzur iklimiyle birlikte bu coğrafyanın manevi iklimi gün yüzüne çıkmayı başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde burası inanç turizme kazandırılacak" dedi.