Siirt Valiliği koordinasyonunda düzenlenen hizmet içi eğitim programı toplantısında ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Kızılkaya, Mahalli İdareler seçimlerinde yeni seçilen mahalle ve köy muhtarlarımızla tanışıp istişarelerde bulundu.

Muhtarlarımız demokrasi zincirinin ilk halkası, vatandaşımızın devlete açılan ilk kapısı olduğunu belirten Vali Kızılkaya, Siirt’te hizmet yolunda birlikte çalışacaklara tüm muhtarlara yeni görevlerinde başarı ve kolaylık diledi.

Toplantıda, Muhtarlara tek tek söz vererek, sorun, talep ve beklentilerini kendilerinden dinleyen Vali Kızılkaya, sorunların çözülmesi için ilgili kurumlara talimat verdi.

Devletin tüm kapılarının her zaman Muhtarlara açık olduğunu ifade eden Vali Kızılkaya; “Cumhuriyetimizin ikinci yüz yıl hedefleri doğrultusunda, huzur ve güven iklimini daha da güçlendirerek, şehrimizi daha ileriye taşımak için birlikte el ele, gönül gönülle var gücümüzle çalışmaya devam edeceklerini belitti.

Siirt Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Fatih Kurt, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük,  İl Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, kurum Müdürleri ve muhtarlar katıldı.