Siirt Belediyesi, engelli vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek ve daha kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlamak için manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtımına devam ediyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın talimatları doğrultusunda Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri hane ziyaretleri yaparak vatandaşların istek ve taleplerini dinleyip, ihtiyaçlarını belirliyor.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Kooperatif Mahallesi’nde ikamet eden  (Ş.K) ve (A.A.)  adlı vatandaşlarımızı konutlarında ziyaret ederek akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Akülü tekerlekli araçlarına kavuştukları için mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar destekleri için Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’ya teşekkür etti.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, bebek paketi, sıcak yemek, gıda kolisi dağıtımına devam ederken, hane ziyaretlerini de aralıksız sürdürüyor.

Sosyal belediyecilik kapsamında kent genelinde dezavantajlı bütün vatandaşlara destek olmaya devam edileceği ifade edildi.