Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın eşi Hanımefendi Nurten Kızılkaya, kadınların sosyal ve kültürel hayatta daha çok yer almaları ve toplumsal kalkınmaya destek olmalarını sağlamak amacıyla Siirt Belediyesi Kadın Yaşam Merkezini ziyaret etti.

Yaşam Merkezi bünyesinde açılan okuma-yazma, Kur’an-ı Kerim, bilgisayar, İngilizce, kreş, resim, çini sanatı, piyano, Erbane (Def), el sanatları ve yüzme kurslarını inceleyen Kızılkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özekinci ve Yaşam Merkezi yetkililerinden yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Bayan kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, taleplerini dinledi.

Kadınlarımızın eğitim seviyesinin daha da yükseltilmesi, mesleki beceri kazanmalarını ve aile bütçelerine destek olmalarını çok değerli bulduklarını ifade eden Kızılkaya, “Siirt Belediyesi bünyesinde Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan kurslara katılan bayan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. İmkânlarımız dâhilinde her zaman yanlarında olmaya, onlara destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Kadınlara yönelik açılan kurs kayıtlarının devam ettiğini belirten Kızılkaya vatandaşları kurslara katılmaya davet etti.