Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında bu yıl 11-17 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘8 Siirt Kitap Fuarı’na tüm vatandaşları davet etti.

Vali Kızılkaya, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde istikrarlı bir şekilde sürdürülen, en prestijli kitap fuarı olarak da bilinen ve geçtiğimiz yıllarda binlerce kişinin ziyaret ettiği Siirt Kitap Fuarı, Siirt Valiliği himayelerinde, Siirt Belediyesi destekleri ile 11 Aralık Pazartesi günü kapılarını kitapseverlere açacağını belitti.

Kadim şehrimizin kültürel, düşünsel ve tarihi birikimini yansıtan etkinlik ve buluşmaları gerçekleştirmeyi, bilgiyi ve birikimi toplumumun tüm katmanlarıyla paylaşmayı hedefine koyan bir anlayışla Siirt Kitap Fuarı’nı hayata geçirdiklerini belirten Vali Kızılkaya, ‘Eşsiz Doğal güzelliklere sahip Siirt, Kültürel açıdan hem Mezopotamya, hem de Anadolu Uygarlıklarının izlerini taşıyan ve sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış, 12 bin yıllık köklü geçmişi, zengin tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve inanç turizmiyle çok zengin bir medeniyet dokusuna sahiptir. Medeniyet ve kültür dünyasına büyük katkıları olan kent, hoşgörünün ve sevginin barışla yoğrulduğu, içinde farklı dillerin konuşulduğu bir kardeşlik şehridir. Huzur ve kardeşlik şehri Siirt ilimizde, her geçen yıl daha da gelişerek, bir kültür şöleni kimliğini kazanan Siirt Kitap Fuarı’nın bu yıl 8’sinin düzenleneceğini’ belitti.

Siirt’in sosyal, kültürel ve sanat yaşamına önemli bir katkı sunan Siirt Kitap Fuarı’nın tam anlamıyla bir kitap ve kültür şölenine dönüştüğünü ifade eden Vali Kızılkaya, Siirt Kitap Fuarı bu yılda “Yüz yıllar boyu oku” sloganı ile ülkemizin önde gelen 75 yayınevi ile 57 yazar ilimize gelerek, okuyucularıyla kucaklaşacaktır.” dedi.

Vali Kızılkaya, ilimizde bir kültür şenliği havasında gerçekleştirilecek olan 8. Siirt Kitap Fuarına tüm vatandaşları davet etti.

11 Aralık Pazartesi günü saat 11.00’de kapılarını açacak olan 8. Siirt Kitap Fuarı, 17 Aralık Pazar gününe kadar, 10.00 – 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Editör: Admin 02