Umut Kervanı Siirt, yüzlerce aileye ulaştırmak üzere ‘Ramazan Umut Olsun’ sloganıyla Ramazan ayından önce hazırladığı gıda paketinin dağıtımını yapmaya başladı.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Umut Kervanı Siirt Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yardım derneği, Ramazan ayında binlerce aileye gıda yardımlarını ulaştırmayı hedefliyor.

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kendilerine yardım başvurusunda bulunan binlerce fakir ve yardıma muhtaç aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olan Umut Kervanı Siirt, İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslendi.

Ramazan ayı öncesi insani yardım duygularını artırmak, infak vermeyi yaygınlaştırmak amacıyla yüzlerce üye ve gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan ve her ay düzenli olarak yardımları fakir ve muhtaç ailelere ulaştırmaya devam ettiklerini ifade eden Umut Kervanı Siirt Başkanı Ramazan Tokdemir şunları söyledi:“Filistin’de soykırıma uğrayan ve açlıktan ölen kadın çocuk ve yaşlıları unutmamalıyız”

Umut Kervanı Siirt olarak 100’den fazla yardıma muhtaç ve fakir aileye gıda ve kırmızı et yardımında bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Rahmet ve mağfireti bol 11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Bizler de Umut Kervanı olarak hem Türkiye’de hem de yurt dışında faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Özellikle bu hayırda bize destek veren hayırseverlere şöyle bir çağrıda bulunmak istiyorum: ‘Özellikle Filistin’de soykırıma uğrayan ve açlıktan ölen kadın, çocuk ve yaşlıları unutmamalıyız.’ Çünkü Filistin’de büyük bir soykırım ve insanlık dramı var. Orada kardeşlerimiz açlıktan şehid oluyorlar, onlara sahip çıkalım. Siirt’te de yetim ve muhtaçlarımız var, imkanlarımız da kısıtlıdır. Hayırseverler bize ne kadar yardım ulaştırırsa, bizler de yardımları artıracağız.” ifadelerini kullandı.

Editör: Admin 02