Siirt'in Kurtalan ilçesinde devrilen otomobilde ve anne ve 5 çocuğunun hayatını kaybettiği yangınla ilgili 4 Cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Gözpınar köyü mevkisinde devrilen otomobilde çıkan yangında Aynur Yaşar (32), çocukları Rodi (5), Cudi (6), Bahoz (11), Viyan (14) ve Beritan Delila Yaşar'ın (15) yaşamını yitirdiği kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında 4 Cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Soruşturma kapsamında Cumhuriyet savcısı nezaretinde otomotiv, makine ve elektrik elektrikten oluşan adli bilir kişi heyeti, yangına neden olan teknik problemin tespiti için araç üzerinde teknik içerikli inceleme yaptı.

Yapılan ilk incelemelere göre aracın egzoz manifoldundaki çatlak veya kaçak sebebiyle oluşan kıvılcımın plastik olan LPG borularını eritmesi sonucu yangının araç içerisine sirayet etmiş olduğu yönünde tespitlerde bulunulduğu öğrenildi.

Araç üzerindeki fiziki tespitler, arşiv araç muayene kayıtları ve tescil kayıtları bir bütün halinde değerlendirilerek hazırlanacak bilirkişi raporu, Cumhuriyet savcılığına teslim edilecek.

Ayrıca görüş ve kanaat talep edilen Siirt itfaiyesi de araçta inceleme yaptı.

Mehmet Yaşar idaresindeki 72 KA 229 plakalı otomobil, 6 Kasım'da Kurtalan ilçesinin Gözpınar köyü mevkisinde kontrolden çıkarak devrilmiş, LGP'li olduğu öğrenilen otomobil bir süre sonra alev almıştı. Yangında anne ile 5 çocuğu hayatını kaybetmiş, baba yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.