Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya önderliğinde başlatılan temizlik seferberliği devam ediyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya’nın öncülüğünde, çevre temizliği ve sağlığının korunması amacıyla başlatılan çalışmalar kararlılıkla sürüyor. Temizlik seferberliği çerçevesinde günlük rutin temizlik programlarının yanı sıra her hafta belirlenen özel bir program dahilinde caddelerin genel temizliği, çöp konteynerlerinin düzenli olarak temizlenmesi ve sokakların detaylı bir temizlik sürecine tabi tutulması hedefleniyor. Temizlik seferberliği, günün ilk ışıklarıyla birlikte Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin yoğun katılımıyla Kooperatif Mahallesi, Nihat Aykut Caddesinde başlatılarak, Kurtalan karayolu bağlantı noktasındaki trafik ışıklarının bulunduğu alanda sona erdi.

“Temiz bir kent, sağlıklı bir çevre için sahadayız”

Vali Dr. Kemal Kızılkaya, temizlik seferberliğinin, kentin temizlik ve çevre sağlığına verdiği önemin bir yansıması olduğunu belirterek, “Temiz bir kent, sağlıklı bir çevre için sahadayız. Amacımız; temiz bir şehir, sağlıklı çevre oluşturmaktır” dedi.

Temizlik seferberliğinin, Siirt’in daha temiz ve sağlıklı bir çevreye sahip olması için her hafta bir caddede devam edeceği belirtildi.