Siirtli Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın anısını yaşatmak amacıyla başlatılan "Kitaplıklar Umutla Dolsun" kampanyası kapsamında kütüphane kuruldu.

Merkez Ebul Vefa İmam Hatip Ortaokulu'nda oluşturulan bu kütüphaneye "Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi" adı verildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 2015 yılında şehit edilen Siirtli Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın anısını yaşatmak ve kitap okuma kültürünü teşvik etmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında toplanan kitaplarla oluşturulan kütüphane, öğrencilerin ve toplumun hizmetine sunuldu.

Kütüphane açılışına, Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut, İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ve birçok kurum müdürü katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başsavcı Sarıca, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın anısına yakışır bir şekilde hizmet vereceğini ifade etti.

Modern bir yapıya sahip olan kütüphanenin çocukların bilgiye en doğru ve güvenilir kaynaklardan ulaşmasını sağlayacağını belirten Sarıca, şunları söyledi:

"Öğrencilerimiz kütüphanede vakitlerini en güzel şekilde değerlendirme imkanına sahip olacak. Kütüphanemizde bulunan satranç, mandala gibi akıl ve zeka oyunlarıyla öğrencilerimizin bilişsel gelişimlerine de katkı sağlanacak. Kütüphanemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Siirtli olan şehidimiz Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz'ın adını yaşatmak istedik. Kendisine bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Kütüphanemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Öncül de oluşturulan kütüphane hakkında bilgi verdi, emeği geçenlere teşekkür etti.

Editör: Admin Admin