Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, özel bir okulda yangın ihtimaline karşı öğrencilerle beraber yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, okulda çıkabilecek yangın ihtimaline karşı öğrencileri bilgilendirdi. Yangın tatbikatında okul alarmının çalmasıyla okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak okul bahçesinde toplandı. Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş, önce itfaiye ekipleri, daha sonra da öğrenciler tarafından söndürüldü. Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı.

Tatbikat sonrası itfaiyecilik mesleğini tanıtmak amacıyla öğrencilere eğitim semineri verdiklerini ifade eden İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, “Evde, okulda ve sokakta hayatın her yerinde ve her döneminde doğal afet ve kaza riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu nedenle yangına, doğal afetlere ve trafik kazalarına karşı önleyici tedbirler alarak riskleri en aza indirmek temel amacımızdır. Yapmış olduğumuz tatbikat ve eğitimlerin amacı da budur. İl genelinde tüm okullarda tatbikatları gerçekleştireceğiz” dedi.