Siirt İl Müftülüğüne bağlı Fatih Erden ve Yeni Mahalle 4-6 yaş Kur'an Kursu'nda eğitim gören ve Kur’an’a geçen öğrenciler için Kur’an-ı Kerim okumaya geçiş merasimi düzenlendi.

Siirt  Fatih Erden ve Yeni Mahalle 4-6 yaş Kur'an Kursu’nda eğitim gören minikler, Kur’an’a geçmenin sevincini yaşadı. Kur’ana geçiş merasimi öncesinde kurs yöneticileri Elif Tapinç ve Tuba Erdemci’den istek ve sorunları hakkında bilgi alan Müftü Pinal, merasime katılıp minik öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından başarılarının devamı temennisiyle yönetici, öğretici ve Kurana geçen minik öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

İlimiz merkezinde bulunan Fatih Erden’de 5 öğrenci, Yeni Mahalle’de 3 öğrenci için “Kur’an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi” düzenlendi. Kur’an kurslarımızda gerçekleştirilen merasimde öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü Şakir Pinal,  "bu yaşta eğitimin hayat boyu kalıcı olduğunu ve Velilerimizin 4-6 yaş Kur'an Kursumuza göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini" dile getirdi. Programlara il Müftü yardımcısı Ayser Şenyiğit, Öğreticiler,  Aileler ve öğrenciler katıldı. Program sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Editör: Admin 02