Siirt İl Müftülüğünce Kur'an-ı Kerime geçen 7 öğrenci için Hatice Bilim Kur’an kursunda  "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş ve Hatim Merasimi" düzenlendi.

Miniklerin sevincini paylaşan İl Müftüsü Şakir Pinal, "Yavrularımızın Kur'an-ı Kerim'e geçmesi merasimine katılarak onların Kur'an okumalarına şahit olmak heyecanlarına ortak olmak bizleri çok mutlu etmiştir. 4-6 yaş kurslarımızda evlatlarımıza Kur'an-ı Kerim'i ve temel seviyede dini değerlerimizi öğretmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın Kur'an-ı Kerim ve değerler eğitimi ile yetişmeleri ailelerinin onlara vereceği büyük bir imkandır. Bu hususta emeği geçen kurs hocalarımıza teşekkür ediyor, yavrularımızı ve ailelerini de göstermiş oldukları gayretten dolayı tebrik ediyorum.”şeklinde konuştu.

Müftü Pinal 4-6 Yaş sayısı artacak Siirt il Müftüsü Şakir Pinal, il Merkezinde bulunan 4-6 yaş kur’an kurslarına ilave olarak, 3 yeni Kursun açılması yönünde çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.  Minik öğrencilerin Kur'an-ı Kerim okuyup ilahiler seslendirdiği program, 7 öğrenciye belge verilmesi ile program sona erdi. Hatim programına il Müftü yardımcısı Ayser Şenyiğit, Hatice Bilim kur’an kursu yönetici ve Öğreticisi Zeynep Yıldız ve veliler katıldı.

Editör: Admin 02