Siirt Valiliği ‘Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın 2023 yılı Kasım ayı Meclis olağan toplantısı, Vali Yardımcısı ve Birlik Başkanı Şeyma Aktaş Semiz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı Vali Yardımcısı Şeyma Aktaş Semiz yaptığı açılış konuşmasında, “Sayın Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya’nın öncülüğünde, yeni dönemde de yapacağımız çalışmalarla hizmet kalitesini artırarak köylerimizi daha da yaşanılır hale getireceğiz. Amacımız, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmektir” dedi.

Daha sonra 2024 yılı gelir ve gider bütçesi görüşülerek, oy birliği ile onaylandı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2024 yılında Merkeze bağlı köylerde gerçekleştireceği yatırımlara ilişkin olarak hazırlanan tahmini bütçe,19 milyon 480 bin Tl olarak kabul edildi.

2024 yılı yatırım plan programı ile tahmini bütçe kararnameleri de okunup, onaylandı.

Merkez ilçe köylerinin her türlü altyapılarının mevcut durumları, ihtiyaçları, sorunların tespiti ile çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı, dilek ve temennilerle sona erdi.

Siirt Valiliği Konferans salonunda gerçekleşen toplantıya; Birlik Müdürü Yaşar Nalbant, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Ekin ve Merkeze bağlı Köy Muhtarları katıldı.

Editör: Admin 02