Siirt'te son zamanlarda gece geç saatlerde düğün konvoyları ve havai fişekler nedeniyle vatandaşlar rahatsızlık yaşıyor.

Gerekli denetimlerin yapılmaması sonucunda, patlatılan havai fişeklerin aniden yükselmesi vatandaşları tedirgin ediyor. Özellikle hasta, yaşlı ve çocuklar bu durumdan fazlasıyla olumsuz etkileniyor.

Vatandaşlar, gece saatlerinde yaşanan bu olayların sıklığının arttığını ve artık dayanılmaz bir hal aldığını belirtiyor. Havai fişeklerin patlatılmasıyla birlikte çocuklar korkuyor, yaşlılar ve hastalar ise uyku düzenlerinin bozulmasıyla sağlık sorunları yaşıyor. Ayrıca çalışan insanlar da uykularının bölünmesiyle iş performansında düşüşler yaşıyor.

Siirtli vatandaşlar, yetkililerden bu durumun son bulması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyor. İlgili birimlerin düğün konvoylarına ve havai fişek kullanımına ilişkin denetimleri artırması ve gürültü kirliliğini önlemek için daha etkili önlemler alması bekleniyor.

Vatandaşlar, özellikle gece saatlerinde düğün konvoylarının daha düzenli ve sessiz bir şekilde ilerlemesini, havai fişeklerin ise belirli bir saat sınırlamasıyla kullanılmasını istiyor. Ayrıca, hasta, yaşlı ve çocukların mağduriyetlerinin önlenmesi için hassasiyet gösterilmesini bekliyorlar.

Editör: Admin Admin