Siirt İl Müftülüğümüze bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızda eğitim gören minik yavrularımız için “2023 Yılı 4-6 Yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Kapanış Programı” düzenlendi.

Siirt İl merkezinde 8, ilçelerde 5 olmak üzere 250 öğrenci eğitimi tamamladı. Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleşen program, öğrencilerimizin İstiklâl Marşı'nı okumasının ardından, yine minik yavrularımızın Kur'an Tilaveti ile başladı, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu’nun açılış konuşması ile devam etti.

İl Müftüsü Kapıcıoğlu, kursun toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açıldığını söyledi. 4-6 yaş Kur'an kursunun Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2012 yılında hayata geçirildiğini anımsatan Kapıcıoğlu , "Burada minik çocuklarımıza Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı müfredat çerçevesinde Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretilmekte ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilmektedir" diye konuştu. 

Mezuniyet şöleni 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler ve yarışmalar sergilendi. Kurum amirleri, öğrenci velileri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şölende yönetici ve öğreticilere plaket ile program tamamlandı.