Siirt İl Özel İdaresi Spor'un oldukça yetenekli bir futbolcu olan Serdar Erden'e sahip çıkması bekleniyor.

Siirt, futbolun heyecanını tüm renkleriyle yaşayan bir şehir olarak bilinirken, yetenekli futbolcu Serdar Erden, uzun süredir dikkatleri üzerine çekiyor.

TFF 3. Lig 4. Grup'ta mücadele eden ve yıllardır yapılan yanlış transferlerle küme düşmemeye oynayan Siirt İl Özel İdaresi Spor'un kadrosunda Siirtli gençlere yeterince yer vermemesi tepkilere neden oluyor.

Geçtiğimiz yıllarda futbol sahalarında gösterdiği performansla adından söz ettiren Serdar Erden'e bu sefer de yaş bahanesiyle yer verilmemesinin gündeme gelmesi birbiriyle çelişiyor.

Yıllardır yapılan transferlerde bugüne kadar bölgesel amatör lig ve profesyonel liglerde forma giyen Erden kadar yetenekli olmayan birçok isme kadroda yer verilmesine rağmen Erden ve Siirtli gençlere şans verilmemesi, başarısızlığı da beraberinde getiriyor.

Futbolun ruhunu taşıyan ve sahada kendini kanıtlayarak büyük başarılara imza atabilecek potansiyele sahip genç yeteneklerin desteklenmesi, sporun geleceği açısından da büyük önem taşıyor. Serdar Erden gibi isimlerin Siirt İl Özel İdaresi Spor'un kadrosunda daha fazla yer alması, hem takımın başarısını hem de genç futbolcuların umutlarını artırabilir.

Siirt Manşet Ailesi olarak; gençlerimizin sahipsiz olmadığının bilinmesini ve gençlerimize sahip çıkılması konusunda ısrarımızı sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.