Siirtli genç iş kadını Mimar Elif Tren Özer, azimli kişiliği ve başarılı çalışmalarıyla kentin örnek isimleri arasında yer alıyor.

Siirt Belediyesinde imar alanında uzun yıllar yaptığı başarılı çalışmalarla takdir gören ve başarılı çalışmalarını serbest piyasada devam ettiren Mimar Elif Tren Özer, iş dünyasında gücünü ve potansiyelini ortaya çıkarmak isteyenlere örnek oluyor.

Kentte serbest projecilik yapan sektörde ilk kadın mimar olan ve Siirt'in yanı sıra Türkiye'nin farklı şehirlerinde de birçok mimari proje çalışması gerçekleştiren Özer, alanındaki bilgi birikimiyle de dikkat çekiyor.

Yapı Denetimin ülke genelinde zorunlu hale getirilmesiyle kentte bir ilke daha imza atan Mimar Özer, kentin ilk yapı denetim şirketi olan Naz Yapı Denetim şirketini kurarak, bu alanda da öncü olmasıyla biliniyor.

Yaptığı her işte en iyisi olmaya çalışan Özer, kentin ilk kadın vergi rekotmeni ünvanını elde etti ve uzun yıllar rekortmenler arasında listenin en başlarında yer aldı.

2013 yılında yapılan seçimlerde Siirt Ticaret ve Sanayi Odasının ilk kadın meclis üyesi olan Elif Tren Özer, şu anda da yapı denetimin yanı sıra akaryakıt ve farklı iş alanlarında yaptığı faaliyetlerle birçok kişiye istihdam sağlıyor.