Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, vatandaşlar, esnaflar, kanaat önderleri, mahalle muhtarları ve toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu halk buluşmaları programı kapsamında, ilimizdeki roman vatandaşlarla düzenlenen yemek programında bir araya geldi.

Siirt Polis evinde düzenlenen programa; Vali Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Roman kanaat önderi Hasan Şentürk ve çok sayıda Roman vatandaş katıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, Roman vatandaşlarımızın masalarını tek tek gezerek hal hatırlarını sordu.

Yemeğin ardından romanlarla bir süre sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, sorun, talep ve önerilerini dinlendi.

Tüm konuklarını saygı ve sevgiyle selamlayarak sözlerine başlayan Vali Hacıbektaşoğlu, programa katılan roman vatandaşlara teşekkür etti.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları veren Vali Hacıbektaşoğlu, “Hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Her daim sizlerin yanında olduğumuzu unutmayın. Hepimiz el eleyiz, gönül gönüleyiz. Sıkıntı ve sorunları hep beraber aşacağız” dedi.

Romanlar tarih boyunca halkımızın ayrılmaz bir parçası ve ülkemizin asli bir unsuru olduğunu ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Roman kardeşlerimiz, zengin kültürleriyle toplumumuza önemli renkler ve değerler katmaktadırlar. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına mensup bir medeniyetin mensupları olarak devletimiz, Roman vatandaşlarımızın sosyoekonomik durumlarının iyileştirilmesinde eğitim, sağlık, istihdam, barınma, sosyal hizmetler ve sosyal yardım alanlarına ilişkin amaç, hedef ve eylemler belirleyerek, her zaman yanlarında olmuştur, yanlarında olmaya devam edecektir” dedi.

Roman Kanaat önderi Hasan Şentürk’te kendilerini misafir ederek, sorun ve taleplerinin dinlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Hacıbektaşoğlu ve protokol üyelerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Hacıbektaşoğlu, konukları ile yakından ilgilenerek, onlarla sohbet etti, taleplerini dinledi.

Program, çekilen hatıra fotoğraf ile sona erdi.