Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt Valiliği ve Siirt Belediyesi ev sahipliğinde Millet Bahçesi’nde düzenlenen iftar programında, Siirt/Merkez ve Tillo  ilçemizdeki Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi.

Vali Hacıbektaşoğlu, iftar öncesi muhtarların masalarını tek tek gezerek kendileri ile bir süre sohbet etti, hal, hatırlarını sordu.

İftar programında il protokolü ve muhtarlar okunan ezanla oruçlarını açtı.

İftar sonrası Muhtarların sorun, talep ve beklentilerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, muhtarların taleplerini yetkililere not aldırdı.

Muhtarların Ramazan bayramını kutlayan Vali Hacıbektaşoğlu, iftar vesilesiyle muhtarlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iftar programına katılan muhtarlara teşekkür etti.

Siirt’in, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve huzurun, hoşgörü ile yoğrulduğu kadim bir şehir olduğunu hatırlatan Vali Hacıbektaşoğlu, “Muhtarlarımızın sorunlarını ve taleplerini çözmek bizlerin asli görevidir. Muhtarlarımızın bizlere aktardığı talepler en kısa zamanda imkânlar dâhilinde değerlendirilecektir. Amacımız yaşadığımız şehrin yaşam ve refah seviyesini daha da yükseltmektir. Tüm çaba ve çalışmalarımız bunun içindir.” dedi.

İftar programında söz alan muhtarlar ise, bu güne kadar mahalle ve köylerine verilen hizmet ve desteklerinden dolayı Vali/Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’na teşekkür etti.

Program, Vali Hacıbektaşoğlu’nun muhtarların Ramazan  bayramını tebrik etmesiyle sona erdi.

İftar programına; Vali Yardımcısı Fatih Kurt, Vali Yardımcısı ve Tillo Kaymakamı Muhammed Sait Baytok, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Cangir Bayram, Belediye Başkan Yardımcıları, Merkez ve Tillo İl Genel Meclis üyeleri ile köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

Program bitiminde Millet  bahçesinde çocuklarla da bir araya gelen Vali Hacıbektaşoğlu, çocuklarla sohbet etti, çeşitli oyuncaklar hediye etti.

Editör: Admin 02