Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 2004 yılında Şırnak kırsalında vatani görevini yerine getirmekte iken bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda şehit edilen Abdürrezak Mat'ın vefat eden annesi Zübeyde Mat'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu, Baykan/Tütenocak Köyü Taziye Evi’nde şehit ailesine, yakınlarına ve köy halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Şehit ailesinin acılarını paylaşarak, şehit yakınlarıyla sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, ailenin sorun ve taleplerini dinledi.

"Şehitlerimizin aziz emanet ve hatıraları bizim için her zaman önceliklidir" diyen Vali Hacıbektaşoğlu, "Bizler, devlet olarak şehit ailelerimizin, kahraman gazilerimizin her zaman yanlarındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin bekası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Şehidimizin vefat eden muhterem annesinede Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

Şehit ailesi adına konuşan Kazım Mat’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, Tütenocak köy sakinleri ile de bir araya gelerek sohbet etti, sorun ve isteklerini dinledi.

Taziye ziyaretinde Vali Hacıbektaşoğlu'na; İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, Baykan Kaymakamı Emin Bağlı ve AK Parti Baykan İl Genel Meclis üyesi Cahit Türköz eşlik etti.

Vali Hacıbektaşoğlu daha önce “Mat” ailesini evinde ziyaret etmiş, Şehit annesi merhume Zübeyde Mat’ın elini öperek hayır duasını almıştı.

Editör: Admin 02