Siirt Üniversitesi (SİÜ) Gastro Sanat Topluluğu üyeleri, evde hazırladıkları pasta ve kurabiyelerle topluluklarını tanıttı.

SİÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından SİÜ Kezer Yerleşkesinde "Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri" renkli görüntülere sahne oldu.

Topluluklar, kurdukları stantlarda yaptıkları faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yaparak, öğrencileri topluluklarına üye olmaya davet etti, farklı etkinliklere imza attı

SİÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, rektör yardımcıları Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ve Prof. Dr. Tekin Şahin ile Genel Sekreter Abdulkadir Işık, stantları gezdi, topluluklarla ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

Gastro Sanat Topluluğu üyeleri de evde hazırladıkları pasta ve kurabiyeleri kurdukları standa getirerek, ziyaretçilere ikram etti. Rektör Prof. Dr. Şındak ve beraberindekiler, topluluğun standını ziyaret etti, öğrencilerden faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Gastro Sanat Topluluğu öğrencilerini tebrik eden Şındak, daha sonra kendisine ikram edilen pasta ve kurabiyelerin tadına baktı.

Topluluk danışmanı ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Damla Kılıç, öğrencilerin topluluklar bünyesinde gerçekleştirdiği etkinliklerin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Bu kapsamda topluluk üyelerinin evde geleneksel yerel tatlarla modern dokunuşları bir araya getirdiğini ifade eden Kılıç, "Öğrencilerimiz burada hem ikramlarda bulunuyor hem yeni üye kayıtlarını alıyor. Bizler de öğrencilerimize hem yeteneklerini keşfetme hem iş birliğiyle farklı etkinlikleri hayata geçirmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu anlamda bizlerden desteğini esirgemeyen bölüm başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gün'e teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

Topluluk başkanları Remzi Üzüm, Beyza İnan ve Mehmet İçen de çalışamalrıyla ilgili bilgi verdi.

Öte yandan üniversitede görevli birçok idari ve akademik kadro personeli de Gastro Sanat Topluluğunun standını ziyaret etti.

WhatsApp Image 2023-10-17 at 11.45.19

WhatsApp Image 2023-10-17 at 11.59.13

WhatsApp Image 2023-10-17 at 11.45.20

WhatsApp Image 2023-10-17 at 10.31.42