Siirt Üniversitesi sosyal medya hesaplarından, dün düzenlenen "Kudüs Bizim Neyimiz Olur?" adlı seminer için davet paylaşımını programın bitmesinin ardından yapması tepkilere neden oldu.

Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İHH ve Siirt Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından "Kudüs Bizim Neyimiz Olur?" konulu seminer düzenlendi.

17 Aralık pazar günü saat 14.00'teki program Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Programda İslam tarihçisi ve yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Yasin Aktay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fadıl Aygan seminerde Kudüs'ü ele aldı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Siirt Üniversitesi ise sosyal medya hesaplarından programa ilişkin afişiyle beraber "Kudüs Bizim Neyimiz Olur? paneline davetlisiniz." paylaşımını yaptı.

Programın, davet paylaşımından saatler önce bitmesi ise kafaları karıştırdı. Bu duruma tepki gösteren bir takipçi, "Erken değil mi paylaşmak için?" yorumuyla davet paylaşımına cevap verdi.

Müslümanlar için çok önemli olan Kudüs'ün ele alındığı ve çok kıymetli isimlerin yer alarak, değerli fikirler beyan ettiği seminere davetin seminerden saatler sonra yapılması tepkilere neden oldu.

Editör: Admin Admin